Acasă/ Mercedes-Benz/ S/ Mercedes-Benz S 2014

Mercedes-Benz S

Benzină · Automată · 455 CP · Otopeni
2014 209.256 km Benzină Automată 455 CP
23.490 €
≈ Conform mediei
Evaluare preț AutoCUB IMV. Preț aliniat cu media pieței pentru acest model.

Specificații tehnice

An2014
Kilometraj209.256 km
CombustibilBenzină
Putere455 CP
CutieAutomată
StareFolosit
Capacitate4663 cmc

Descriere

Mercedes-Benz S din 2014, cu un rulaj de 209.256 km, motorizare pe benzină, 455 CP, cutie automată. Mașină second-hand disponibilă în Otopeni, listată pe AutoCub cu fotografii reale și specificații complete.

Motorizare și performanță

Sub capotă se află un motor pe benzină de 4.7 litri (4.663 cmc) care dezvoltă 455 CP. Transmisia este asigurată de cutie de viteze automată.

Stare și istoric

Vehicul second-hand fabricat în 2014, cu 209.256 km la bord. Asta înseamnă un rulaj mediu de aproximativ 17.438 km pe an. Printre atuurile anunțului: înmatriculat și pregătit de drum.

Disponibilitate

Mercedes-Benz S poate fi vizionată în Otopeni. Programează o vizionare și o probă de drum, verifică actele și starea tehnică, apoi ia decizia în cunoștință de cauză. Pe AutoCub găsești fotografii reale, specificații complete și contactul direct al vânzătorului, plus anunțuri similare pentru a compara prețul și dotările.

Mențiuni de la vânzător

An: 2014 | Rulaj: 209.256 km | Preț: 23490 EUR.

Întrebări frecvente

Ce motorizare are Mercedes-Benz S?
Mercedes-Benz S are un motor pe benzină de 4.7 litri (4.663 cmc), o putere de 455 CP, cutie automată.
Câți kilometri are Mercedes-Benz S?
Mercedes-Benz S are 209.256 km la bord, adică un rulaj mediu de aproximativ 17.438 km pe an.
Prețul este corect față de piață?
Prețul cerut este 23.490 €, sub mediei pieței de 23.989 € pentru modele similare (din 1 anunțuri comparabile).
Pot cumpăra Mercedes-Benz S în rate?
Da. Folosește „Construiește dealul online" pentru a propune un avans și un plan de rate, sau contactează direct vânzătorul pentru opțiuni de finanțare și leasing.
Unde pot vedea Mercedes-Benz S?
Mașina poate fi vizionată în Otopeni, la SAB Auto. Programează o vizionare și o probă de drum prin datele de contact din anunț.
Ce ar trebui să verific înainte de cumpărare?
Verifică actele și seria de șasiu (VIN), istoricul de kilometraj și daune, fă o probă de drum și, ideal, o inspecție la un service autorizat. Confruntă dotările și starea reală cu cele din anunț.
Raport istoric complet
Kilometraj, daune, proprietari anteriori, furt — prin carVertical & Cebia.
SA
SAB Auto
Dealer verificat · Otopeni
0742 616 616
Favorite Compară Raportează
Evaluare preț
≈ Conform mediei
Acest anunț23.490 €
Media pieței23.989 €
Sub medie cu499 €
Estimare AutoCUB IMV din 1 anunțuri similare.
Rezumat rapid
An2014
Kilometraj209.256 km
CombustibilBenzină
CutieAutomată
Putere455 CP
Verificări
  • Fără accidente declarate — de verificat
  • Primul proprietar — de verificat
  • Carte de service — de verificat
  • Înmatriculat
  • Verificat RAR — de verificat
Despre dealer Verificat
Anunțuri active288
Membru din2026
LocalitateOtopeni
Toate anunțurile dealerului →

Anunțuri similare

Mercedes-Benz S
Mercedes-Benz S — poza 2
Mercedes-Benz S — poza 3
Vezi tot anunțul 28 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz S
2019 154.000 km Diesel Automată 340 CP
48.990 €
SAB Auto Otopeni
Mercedes-Benz S
Mercedes-Benz S — poza 2
Mercedes-Benz S — poza 3
Vezi tot anunțul 38 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz S
2022 84.374 km Diesel Automată 330 CP
90.000 €
SAB Auto Otopeni
Mercedes-Benz S
Vezi tot anunțul 1 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz S
2024 54.948 km Benzină Automată 503 CP
114.990 €
SAB Auto Otopeni
Mercedes-Benz GLC 250 4MATIC G-Tronic
Mercedes-Benz GLC 250 4MATIC G-Tronic — poza 2
Mercedes-Benz GLC 250 4MATIC G-Tronic — poza 3
Vezi tot anunțul 24 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz GLC 250 4MATIC G-Tronic
2018 169.331 km Benzină Automată 210 CP SUV
23.490 €
AutoDel Suceava
Mercedes-Benz Glb
Mercedes-Benz Glb — poza 2
Mercedes-Benz Glb — poza 3
Vezi tot anunțul 40 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz Glb
2020 225.000 km Benzină Automată 163 CP SUV
23.450 €
AutoBias Otopeni
Mercedes-Benz Gla
Mercedes-Benz Gla — poza 2
Mercedes-Benz Gla — poza 3
Vezi tot anunțul 40 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz Gla
2021 219.000 km Diesel Automată 150 CP SUV
23.950 €
AutoBias Otopeni
Mercedes-Benz A 200
Vezi tot anunțul 1 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz A 200
2021 142.051 km Diesel Automată 150 CP
23.000 €
SAB Auto Otopeni
Mercedes-Benz GLC GLC 250 4MATIC Off-Roader
Mercedes-Benz GLC GLC 250 4MATIC Off-Roader — poza 2
Mercedes-Benz GLC GLC 250 4MATIC Off-Roader — poza 3
Vezi tot anunțul 32 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz GLC GLC 250 4MATIC Off-Roader
2016 171.766 km Benzină Automată 210 CP SUV
23.000 €
AutoDel Suceava
Mercedes-Benz Glb
Mercedes-Benz Glb — poza 2
Mercedes-Benz Glb — poza 3
Vezi tot anunțul 40 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz Glb
2021 182.616 km Diesel Automată 116 CP SUV
23.990 €
Auto Rulate Bacau Bacău
Mercedes-Benz Glb 200D 4MATIC
Mercedes-Benz Glb 200D 4MATIC — poza 2
Mercedes-Benz Glb 200D 4MATIC — poza 3
Vezi tot anunțul 24 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz Glb 200D 4MATIC
2021 124.400 km Diesel Automată 150 CP SUV
24.372 €
AutoDel Suceava
Mercedes-Benz Cla 250
Mercedes-Benz Cla 250 — poza 2
Mercedes-Benz Cla 250 — poza 3
Vezi tot anunțul 40 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz Cla 250
2022 173.600 km Hibrid Plug-In Automată 218 CP Berlina
24.450 €
AutoBias Otopeni
Mercedes-Benz C 180 d T 9G-TRONIC
Mercedes-Benz C 180 d T 9G-TRONIC — poza 2
Mercedes-Benz C 180 d T 9G-TRONIC — poza 3
Vezi tot anunțul 20 poze · specificații & contact Intră pe anunț →
Mercedes-Benz C 180 d T 9G-TRONIC
2019 128.520 km Diesel Automată 122 CP Berlina
22.499 €
Autolux Romania Sebeș

Cumpărătorii au mai văzut